Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Dekorativní štuky

 

Dekorativní štuk je luxusní designový prvek interiéru, který vytváří pevný, bezespárový povrch, zajišťující vysokou odolnost a dlouhou životnost.

Dekorativní štuk patří mezi nejnáročnější malířské techniky a vyžaduje nejen řemeslnou zručnost, ale také praktické zkušenosti a teoretickou znalost současných technik. S běžnou malířskou prací má jen velmi málo společného.

Materiály, vzory a individuální řešení

Naši štukatéři Vám nabízejí:

 •  výběr z nespočtu barev, odstínů, materiálů, motivů a vzorů renomovaných výrobců
 •  nejvhodnější variantu pro Váš konkrétní interiér
 •  splnění Vašich individuálních požadavků ohledně designu, zpracování a barev
 • tvorbu imitací přírodních materiálů,  jako jsou dřevo, mramor, barevné kovy …

Typy nabízených dekorativních štuků

Benátské štuky –  neboli umělý mramor se vyznačuje svým lesklým, hladkým, bezespárovým povrchem. Takový povrch zajišťuje, že se na něm neusazuje prach. Odolnost vůči vlhkosti a otěru také nabízí prakticky bezúdržbový provoz. Hodí se do koupelen a kuchyní.

Antický štuk – velký výběr materiálů a odstínů nabízí možnost originálních efektů jako jsou batiky, perleťový lesk, imitace nejrůznějších přírodních materiálů a další.

Marocký štuk – se vyznačuje leštěným povrchem. Je specifický ještě vyšší odolností proti vlhkosti a otěru než benátský štuk. Pro tyto vlastnosti byl tradičně používán v marockých lázních.

Imitace přírodních materiálů – dekorativní štuky umožňují velice věrně napodobovat přírodní materiály, jakými jsou mramor, travertin, přírodní kámen, láva, nebo i barevné kovy. To vše v nejrůznějších kombinacích barev a odstínů.

Služba Dekorativní štuky  obvykle sestává z těchto postupů :

 1. Návštěva zákazníka a prohlídka objektu  – zákazník vysvětlí svůj záměr, představy a požadavky na štukování. Náš specialista provede změření pokojů, posoudí rozsah nutných prací a provede hrubý odhad finančních nákladů a časového harmonogramu.
 2. Zpracování nabídky  – specialista štukatér spočítá jedno nebo více alternativních materiálových řešení a grafických návrhů a připraví pro zákazníka cenovou nabídku. U více možných variant vysvětlí výhody a nevýhody. Po zvážení a rozhodnutí následuje:
 3. Uzavření a podpis Smlouvy o dílo – může mít písemnou anebo ústní podobu podle rozsahu požadovaných prací a zvyklostí zákazníka. Smlouva o dílo obsahuje termín, kvalitu, použitý materiál a cenu štukatérských prací, které budou provedeny v rámci služby.
 4. Zákazník zaplatí zálohovou platbu dle Smlouvy o dílo, která zpravidla pokrývá náklady na nákup materiálu a část nákladů na štukatérské práce.
 5. Přípravné a úklidové práce – požaduje-li to zákazník a je-li toto součástí Smlouvy o dílo, provedeme manipulaci s nábytkem, odmontování svítidel, vypínačů a zásuvek, případně zakrytí bytových předmětů, oken a podlahy krycími fóliemi. V opačném případě připraví prostory k štukování zákazník vlastními silami.
 6. Příprava stěn a stropů – je-li to potřebné, anebo si to přeje zákazník, provedeme odstranění starých nátěrů, sádrování děr, vyrovnání nerovností a penetraci zdiva.
 7. Dekorativní štukování – aplikace vybraných struktur povrchů na stěny a stropy podle schváleného návrhu provedeme  ve potřebném počtu vrstev, dle krycích schopností použitých materiálů a barev. Po zaschnutí je možná kontrola  práce zákazníkem a případná oprava nedostatků, nebo úprava postupů a materiálů.
 8. Dokončovací štukatérské práce – odstranění krycích fólií, namontování vypínačů, zásuvek, svítidel a základní úklid po malování.
 9. Zákazník podepíše předávací protokol a doplatí zůstatek finanční částky dle Smlouvy o dílo, případně i vícepráce, které byly, po dohodě a písemném odsouhlasení zákazníkem, vykonány nad rámec původní Smlouvy o dílo.

Na spolupráci s Vámi se těší kolektiv pracovníků IP TRADE BRNO s.r.o.

Ceník štukatérských prací

Technologie Cena / m2
– specielní luxusní plastické omítky od 250,-Kč
– specielní techniky, antické zeminy, patiny od 250,-Kč
– benátské štuky od 550,-Kč
– travertino od 950,-Kč

Přesnou cenovou nabídku na materiál a práci Vám rádi bezplatně vypracujeme na základě nezávazné poptávky. Můžete nás kontaktovat telefonicky, emailem nebo můžete využít i formulář, který najdete v sekci kontakty. Napište nám. Pro urychlení vyřízení Vaší poptávky doporučujeme uvést svoje telefonní číslo. Dále můžete upřesnit o jakou službu máte zájem,  specifikovat rozsah a druh prací.